Polska na weekend już po raz jedenasty

W trudnych dla turystyki czasach pandemii ukazało  kolejne, 11 już  wydanie przewodnika PASCALA „Polska na Weekend” z wybranymi trasami turystycznymi po najciekawszych miastach i regionach naszego kraju na 52 weekendy w roku.

W tej okazałej księdze największe polskie wydawnictwo turystyczne PASCAL zaplanowało dla turystów, w założeniu zmotoryzowanych, zwiedzenie zdecydowanej większości najciekawszych miejsc w Polsce.

Ta solidna jak już wspomniałem księga o wadze 1,3 kg ma 784 strony ilustrowane ciekawymi zdjęciami najważniejszych obiektów turystycznych w naszym kraju. Każdy rozdział ma krótki wstęp ze zdjęciem i spisem zawartości. Na kolejnych stronach znajdziemy wygodne w użytkowaniu mapy opisywanego miasta lub regionu z zaznaczonymi atrakcjami a także propozycje samochodowych wycieczek krajoznawczych na sobotę i niedzielę oraz opcją wycieczki Śladami Historii z podanym czasem potrzebnym do zwiedzenia poszczególnych atrakcji. Przewodnik poroponuje też opcjonalnie dla preferujących aktywne spędzanie czasu wycieczki piesze, rowerowe lub  kajakowe, czy wariant spędzenia weekendu we dwoje.

Dalej mamy bardziej szczegółowy opis atrakcji sugerowanych przez autorów, jest to bowiem praca zbiorowa (kilkudziesięciu!!) krajoznawców opisujących m.in. mury miejskie i forty, ciekawe dzielnice, kościoły, zamki i pałace, muzea, stadiony, amfiteatry i inne obiekty, które mogą zainteresować turystę. Znajdziemy tu opis atrakcji przyrodniczych (Zielono mi): jezior, kompleksów leśnych, parków, gdzie można i warto wybrać się z dziećmi, gdzie można wypocząć aktywnie: jazdę konną, spływy okolicznymi rzekami, loty balonem, parki linowe czy wyprawy rowerowe a także wodne rozrywki – akwaparki, kąpieliska i baseny oraz inne atrakcje.

Znajdziemy tu też wiadomości o wydarzeniach kulturalnych jak festiwale, festyny, turnieje rycerskie i jarmarki oraz informację gdzie można dobrze zjeść, zaparkować samochód, znaleźć wygodny nocleg a także oraz listę punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Do przewodnika dołączona została czytelna mapa samochodowa Polski w wygodnej skali 1:1 000 000 zawierająca informacje potrzebne dla turystów.

Wydawca rozszerza też rzeczywistość zapraszając do wirtualnego świata ukrytego w książce. Po pobraniu aplikacji Pascal AR należy  zeskanować stronę z jej symbolem i korzystać z treści, których w książce pokazać się nie da, jak np. z filmów.

Polska na Weekend – opracowanie zbiorowe.

Wydawnictwo PASCAL. Bielsko-Biała 2020.

Wydanie XI. 784 strony. Format 165×235.

Oprawa miękka. Cena 64.90.