PiS zasługuje na pełnię władzy

Za to tzw. opozycja nie zasługuje nawet na jej ułamek. Już się nie dziwię nawet, że to piszę. Słuchając, czy czytając wypowiedzi posłów-debili, którzy w debilny sposób próbują usprawiedliwić swój głos za horrendalnymi dla siebie podwyżkami, uodporniłem się.

Ile kosztuje posłanka?

Nie, to nie błąd. Sam jestem ciekawy. Bo skoro jedna taka debilka twierdzi, że Kraj, w którym wiceminister finansów zarabia 7 tys. zł, a firmy mogą sobie kupić dowolnego posła czy radnego za 2 tys. zł miesięcznie, to kraj galopujący w stronę korupcji i w ten sposób uzasadnia, że dorzuciła sobie 50% pensji (nieważne, że brutto), to powyższe pytanie jest jak najbardziej uzasadnione. Wiec pytam się, za ile cię (nie zasługujesz na „C”) można kupić? Czy te kilka tysięcy miesięcznie więcej zaspokoi twój apetyt? Czy może za rok dojdziesz do wniosku, że jednak, kiedy ktoś da więcej, to dasz się kupić?!

Kużwa, dlaczego rok temu żeś nie wprowadziła (i twoi koledzy również) tego punktu do programu wyborczego?! Kasa dla polityków! – byłoby jasno i przejrzyście. I UCZCIWIE! A nie czekaliście spokojnie, aż pandemia zbierze swoje żniwo i w momencie, kiedy często wasi Rodacy (pamiętacie jeszcze takie określenie?!) już naprawdę nie mają za co żyć, kiedy znacznie obniżył się wiek waszych Rodaków zaczynających dzień od szperania po śmietnikach (przynajmniej w dużych miastach), wyskakujecie z takim numerem!

Sprawozdanie Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym czasie rządzący i tzw. opozycja opija wielki sukces: 50% kasy co miesiąc więcej…

Jakim politycznym kretynem

trzeba być?! Jakim całkowitym bezmózgowiem?! I tyczy się to wszystkich, którzy będąc w tzw. opozycji nawet nie zająknęli się z sejmowej trybuny, że może to nie czas na przyznawanie sobie TAKICH PIENIĘDZY. Przecież mając większość w Sejmie rządzący i tak by podwyżki przepchnęli. Mogliście zrobić awanturę, która przebiłaby wszystkie do tej pory protesty. Mało tego mogliście zbić kapitał, o jakim nigdy nie marzyliście, nawet nie myśleliście!

Jeden choćby przykład i od razu piszę, że nie mój, a mojego przyjaciela. Moglibyście protestować i podwyżki nie zostałyby przegłosowa (głosy tzw. opozycji i tych, którzy byli przeciw). Ale gdyby nawet, nie mogąc się ich zrzec (bo takie mamy prawo), moglibyście przekazać je na jakiś fundusz np. wspierania służby zdrowia. Tak wam się nie podobały pieniądze dla TVP, krzyczeliście, że 2 mld mogłyby zostać przekazane na onkologię, plakaciki wywieszaliście na samochodach, a teraz okazaliście się znacznie gorsi!

Będziecie próbowali ratować sytuację,

ale jest już za późno! Marszałek Senatu może rozpatrywać sobie setki scenariuszy, ale i jemu wykopaliście „grób”. Utracicie większość w Izbie Wyższej i bardzo dobrze. Bo wam się ona całkowicie nie należała.

Głosicie publicznie, że wybory prezydenckie były nienależycie przeprowadzone, wręcz sfałszowane, protesty do Sądu Najwyższego składacie, a kiedy Rzecznik Praw Obywatelskich podsumowuje z sejmowej mównicy swoją działalność, wychodzicie opijać z kumplami z PiS swój wielki sukces: będzie większa kasa, za robienie z Narodu durniów!

Bycie przedstawicielem Narodu nie jest pracą! To bardzo odpowiedzialna funkcja, misja, poświęcenie dla niej wszystkiego, to działanie na rzecz CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA! Może wcześniej spytalibyście tych, którzy was wybrali, czy na taki krok – samolubne podwyższenie sobie poborów – się zgadzają. Mało wam darmowych przelotów i przejazdów, mało kilometrówek, zwrotów kosztów taksówek, wynajmowania dla was mieszkań, utrzymywania biur i ich personelu?! Widać mało! Mało wam kampanii wyborczych prowadzonych na koszt Narodu, do których złotówki nawet nie odrzucanie, bo to on im je opłaca poprzez tzw. subwencje dla partii?! Widać mało!

Na koniec: głęboki pokłon pełen szacunku dla członków Konfederacji i Razem (nie myślałem, że kiedykolwiek przyjdzie mi to napisać) i dla tych, którzy mieli odwagę nie być dłużej kolegami pazernych byłych (mam nadzieję) kolegów.

Współczuje też bardzo wszystkim wyborcom i sympatykom PiS, którzy od piątku nie zabierają w ogóle głosu w tej sprawie. Ich też pewnie przytkało…

JAKUB WYRWAŁ

Fot.: INTERNET