Słowacja otwiera się dla Polaków

Jak poinformował na swoim fb Janek Bosnovic wieloletni przedstawiciel Ministerstwa Turystyki Słowacji w naszym kraju, Polska  dołączyła do bezpiecznych krajów dla Słowacji. Od 20.06. od godziny 06.00, polscy obywatele mogą swobodnie przekraczać granicę polsko-słowacką.
Obywatele Polski mogą więc wjeżdżać do Słowacji bez konieczności przechodzenia kwarantanny. Słowacki rząd uważa jednak Śląsk za niebezpieczny region, dlatego odradza swoim obywatelom podróże w tym rejonie.
Słowacja jest jednym z najbliższych a kulturowo i najłatwiejszych do odwiedzenia krajów ze względu na podobny język i dostępność. Kraj ten jest bardzo atrakcyjny o każdej porze roku, a zimą dodatkowo jest atrakcyjnym kierunkiem narciarskim.
Ponad połowę powierzchni tego niewielkiego kraju zajmują  góry, zaś  najwyższym szczytem Słowacji jak i całego pasma Karpat jest tatrzański Gerlach (2655 m. n.p.m.). Na południu kraju przy granicznym Dunaju  rozciąga się nizina Naddunajska ze stolicą Słowacji – Bratysławą.
Słowacja ma też ciekawe zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są to: miasto górnicze Bańska Szczawnica, Bardejov – zabytkowe miasto ze starówką, historyczne miasto Lewocza, Vlkolinec – zabytkowa drewniana zabudowa wiejska, Zamek spiski i związane z nim zabytki, Drewniane kościoły i cerkwie we wschodnim regionie Karpat, Słowacki raj – park narodowy chroniący zjawiska krasowe i Dobszyńska Jaskinia Lodowa z podziemnym lodowcem oraz karpackie puszcze bukowe.
Na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO wpisane zostały fujara słowacka oraz „niebiańska” muzyka terchowska