Brytyjscy artyści dla chorych dzieci w Polsce

Przyjechali ze swymi dziełami z Anglii i Walii, przedstawiają je w Łodzi, honoraria przekazują chorym dzieciom.

O wystawie Kolor i Forma w łódzkiej Galerii TAK , o jej szlachetnej idei, opowiada malarka Mańka Dowling z Londynu, wybitna kolorystka, uczennica Jana Cybisa, człowiek o takiej wrażliwości, gotowości pomocy poszkodowanym przez los, jakiej świat nie widział.

– Kiedy się dowiedziałam, że Towarzystwo Przyjaciół Dziecka z Wadą Serca działające na rzecz Klinik Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej, otwiera w Łodzi galerię, natychmiast opowiedziałam o tym moim przyjaciołom malarzom – z Anglii i Walii.

Po rozmowie z prowadzącą galerię Violetta Jaskot postanowiliśmy włączyć się z pomocą i zrobić wystawę naszego malarstwa, a honoraria ze sprzedanych prac oraz kilka obrazów przekazać na rzecz szpitala. Może te biedne maluchy obrazów nawet nie zauważą, ale ich rodzice choć na parę chwil będą mogli oderwać się od czarnych myśli.

Wiem coś o tym, ponieważ kiedy  odeszła  nasza córeczka /umarła mając trzy miesiące/, bardzo długo nie mogliśmy się z mężem pozbierać. Zachęcam więc państwa do kupowania obrazów i do wspierania tej galerii, która mieści się przy ulicy Zachodniej 99 w podwórzu .

Nasz artystyczny skład to Sławek Blatton, Mańka Dowling, Elżbieta Chojak-Myśko, Maryla Podarewska-Jakubowski, Mitra Sanei Moghaddam, Mandy Lane, Gerald Conn, Maria Kaleta. Wielu artystów pomaga charytatywnie, więc i my, malarze, też się dołączamy. Naszą akcję zaczyna galeria w Łodzi. Wystawa KOLOR I FORMA czynna jest do 20 października br. Wierzę, że ten ruch ludzi dobrej woli może ogarnąć cały świat !!!

Sławek Blatton

Sławek Blatton

Na czym koncentruje się nasza twórczość? Sławek Blatton maluje przepiękne pejzaże /nie powstydziłby się ich Turner – bardzo znany angielski malarz/ i piękne akwarele.

Mańka Dowling

Ja /Mańka Dowling/ maluję bardzo kolorowe obrazy- opowiadanka, a nawet zagadki surrealistyczne.

Elżbieta Chojak-Myśko

Elżbieta Chojak-Myśko znakomicie operuje światłem. Jej malarstwo jest trójwymiarowe.

Gerald Conn pokazał fotografie ze swojego filmu o Konradzie Korzeniowskim.

Mitra Sanei Moghaddam pokazuje perską kaligrafię,

Mandy Lane wykłada w Walii malarstwo, a na wystawę przysłała kolorowa grafikę.

Maryla Podarewska -Jakubowski

Maryla Podarewska -Jakubowski pokazuje abstrakcyjne pastele i grafikę komputerową, a Maria Kaleta piękne, wykwintne grafiki komputerowe.

Maria Kaleta

A ja dodam, że zarówno prace Mańki Dowling, jak i innych prezentowanych w Łodzi artystów, zdobyły uznanie na kilku kontynentach, są w zbiorach muzealnych, a także kolekcjonerskich.

MARTA SZTOKFISZ