Niesamowity świat sukulentów

– Moja praca sprawia mi ogromna przyjemność, a to dlatego, że kwiaty I rośliny to moja pasja. Szczególną miłością darzę bardzo modne ostatnio sukulenty – mówi Judyta Rozmus, florystka, która od dwóch lat prowadzi kwiaciarnię – Boston Florist, w Londynie.

Sukulenty do grupy roślin, które potrafią gromadzić wodę w liściach, łodygach, bądź korzeniach, stając się tym samym rośliną idealną dla zapominalskich.  Sukulenty docenią jasne, ale nie narażone na bezpośrednie promienie słońca, stanowisko. Pamiętać trzeba, że rośliny te źle znoszą chłód i przeciągi, a więc zapewnić im trzeba cieple miejsce. Niektóre rodzaje podziękują Ci za krótkie “wakacje” w ogrodzie, trzeba je jednak zabrać z powrotem do domu, zanim pojawią się pierwsze chłody.
Najczęstszym błędem popełnianym w opiece nad nimi jest ich nadmierne podlewanie. W miesiącach letnich wystarczy robić to co 7-10 dni, w zimie raz na 2-3 tygodnie. Trzeba jednak wiedzie, że każdy z nich to żywy organizm i inaczej reaguje na warunki, w których przebywa- czasami może być bardzo humorzasty! Obserwujmy zatem uważnie swoja roślinę oraz pamiętajmy, aby zawsze przed podlaniem sprawdzić ziemię. Jeśli ciągle jest wilgotna – nie podlewajmy!
Wspaniałe kształty i barwy sukulentów przyciągają wzrok i sprawiają,  że ożywią każde wnętrze. Szczególnie okazale prezentują się te wiszące, tworząc niesamowite kaskady zielonych liści o różnych kształtach. Świetnie wyglądają posadzone w wielkich szklanych słojach oraz długich płaskich donicach. Tworzą podstawę każdej dekoracji, pięknie wyglądają również w prostych aranżacjach na korze lub w drewnie.
Bardzo popularnym trendem ostatnich miesięcy jest łączenie sukulentów z żywymi kwiatami, tworząc wspaniale nowoczesne bukiety.
Jeśli chcesz poznać rodzaje sukulentów i dowiedzieć się o nich czegoś więcej, Judyta Rozmus zaprasza na swój Instagram (boston_florist) lub Facebook ( w7bostonflorist) gdzie regularnie dodaje zdjęcia nowych mieszkańców kwiaciarni Boston Florist, która ukryta jest na końcu Boston Road w Hanwell.

goniec.com