Biegaj i zwiedzaj – maratony na 7 kontynentach

Moda na bieganie zatacza coraz szersze kręgi. Liczba aktywnych biegaczy systematycznie rośnie. Co ciekawe dotyczy to zarówno młodych ludzi jak i zaawansowanych wiekowo. Okazuje jedynym ograniczeniem może być tylko wyobraźnia…

Prawie wszyscy biegacze po jakimś, krótszym lub dłuższym okresie treningów, próbują swych sił na zawodach. Niektórzy próbują startów na dłuższych dystansach a nawet w maratonie. Wielu marzy o przebiegnięciu maratonów na 7 kontynentach i zdobyciu Korony Maratonów Świata. Jak to osiągnąć?

Cztery lata w poznańskim Biurze Podróży Logos Travel Marek Śliwka powstał

projekt „Maratony na 7 Kontynentach”.

W ramach tego projektu uczestnicy mogą zdobyć Koronę Maratonów Świata, a jednocześnie sporo zobaczyć, ponieważ projekt jest realizowany pod hasłem „Biegaj i zwiedzaj.”

Maratończyków z poznańskiego biura spotkać można na wszystkich kontynentach świata. Między innymi w Australii, RPA, Kanadzie, Brazylii, ale także na Antarktydzie. Program adresowany jest do tych, którzy chcą zwiedzać świat, a przy okazji pobiec w Maratonie lub odwrotnie…

Wyspecjalizowana w organizacji dalekich podróży Logos Travel gwarantuje profesjonalną obsługę logistyczną wyjazdów tego typu. Poznańska firma ma też sprawdzonych partnerów na całym świecie a także zaplecze wysoko wykwalifikowanych pilotów z których część z nich to także zapaleni biegacze.

– Jestem zwolennikiem biegania, też ekstremalnego – przyznaje Marek Śliwka. – Każdą wyprawę (do prawie wszystkich krajów świata – red.), – poprzedzałem treningami biegowymi. A później, podczas wyprawy, no cóż, też biegałem… Stąd wzięło się moje przekonanie, że biegać można w każdym miejscu na Ziemi.

Co roku, dzięki pomocy biura Logos Travel,

kilku osobom udaje się osiągnąć wymarzony cel.

W 2018 roku Koronę Maratonów Świata zdobył miedzy innymi żołnierz Wojska Polskiego z Radomia – Łukasz Pochylski, uczestniczący w projekcie ”Biegnący Patriota” dla uczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Koronę wręczono uroczyście podczas ubiegłorocznych Targów Turystycznych World Travel Show.

W najbliższym czasie podobna uroczystość odbędzie się na AWF we Wrocławiu, gdzie podczas Balu Sportowca, Kryształowa Korona Maratonów Świata trafi do profesora Jana Chmury, 68-letniego biegacza, który jednocześnie w ramach biegania maratonów prowadzi badania w czasie rzeczywistym na swoim organizmie. Następna Kryształowa Korona Maratonów Ziemi powędruje do Norwegii, bo tam mieszka utalentowany biegacz Karol Kremer, który także ukończył projekt w tym roku. Następni Maratończycy są na etapie realizacji swoich marzeń.

Logos Travel co roku poszerza ofertę o nowe kierunki biegowe. W tym roku doszedł między innymi wyjazd na Maraton do Ugandy i bieganie na równiku. Program połączony jest z wolontariatem na rzecz miejscowej ludności i zwiedzaniem. W przygotowaniu także wyjazd na 2 maratony jednocześnie: Maraton na Jamajce, odpoczynek na Jamajce, a tydzień później Maraton na Hawajach.

Jeżeli moda na bieganie będzie się rozwijać w podobnym (prawie geometrycznym) tempie jak dotychczas, to może się zdarzyć, że wiek XXI nazwany będzie kiedyś Wiekiem Powszechnego Biegania.

www.wyprawy.pl/pl-PL/oferta/maratony-na-7-kontynentow.html

Zdjęcia: Logos Travel