Wolność w planowaniu wakacyjnego wyjazdu

Rozmowa z Michałem GŁOWĄ menadżerem regionalnym Click&Go na Polskę

• Click&Go powstało w 2010 roku się w Irlandii, i rozwijało z takim powodzeniem, że postanowiło wyjść na rynki zagraniczne. Polskim biurem zarządza Michał Głowa, były prezes „7islands”. Czym chcecie podbić serca polskich turystów?

Click&Go to innowacyjne biuro podróży, które dostosowuje ofertę wakacyjną do potrzeb swoich klientów, chociaż lepiej powiedzieć, że to klient dostosowuje wyjazd do swoich potrzeb. Jesteśmy alternatywą dla osób, które dotąd samodzielnie planowały urlop, osobno rezerwowały hotele, loty, transfery, wybierały ubezpieczenie.

Zazwyczaj rozwlekało się to w czasie, gdyż każdy komponent należało kupić oddzielnie, za każdym razem konieczne było wprowadzenie swoich danych, za każdą rzecz płaciło się oddzielnie. O niektórych komponentach wycieczki zdarzało się zapomnieć np. o ubezpieczeniu i robiło się to na ostatnią chwilę, albo co gorsza w ogóle.

U nas to wszystko dzieje się za jednym kliknięciem w czasie rzeczywistym, kiedy potwierdzasz rezerwację. To jest tzw. dynamiczne pakietowanie, które dopiero raczkuje na polskim rynku.

Na czym polega dynamiczne pakietowanie i czym się różni od tego co oferują tradycyjni touroperatorzy?

– Metoda polega na zebraniu w jednym miejscu, w tym wypadku na stronie internetowej www.clickandgo.com/pl, produktów z różnych źródeł, składowych, które łączone są w jedną ofertę, w zależności od upodobań i potrzeb klienta. Cały proces zamyka się w ramach jednej usługi rezerwacyjnej, transakcyjnej i płatniczej.

Nie kontraktujemy składowych wycieczki, co daje nam wolność w oferowaniu długości wyjazdu, hoteli, typów pokoi i jego konfiguracji, oraz co najważniejsze kierunków. Dla przykładu dłuższe 25 dniowe wakacje dla Click&Go nie stanowią żadnego wyzwania, a w tradycyjnym biurze podróży jest to niemal niemożliwe. Jako że nasze przeloty opierają się na przelotach rejsowych z polskich (i nie tylko) lotnisk, w przyszłości będziemy w stanie zaproponować praktycznie każdy kierunek. dla nas nie będzie miało znaczenia czy kierunek jest opłacalny, czy też nie, co jest istotne w tradycyjnym biurze, gdyż wyczarterowanie całego samolotu np. do Kazachstanu, mogłoby się wiązać z dużym ryzykiem.

Kolejną, bardzo istotną i namacalną korzyścią przelotów rejsowych nad czarterowymi, jest ich przewidywalność. Od początku rezerwacji klient będzie znał godziny swoich lotów.

Jakie kierunki proponujecie obecnie polskim turystom?

Obecnie turyści mogą polecieć z nami do 14 europejskich miejsc wakacyjnych: Teneryfa, Gran Canaria, Majorka, Costa Brava, Costa Dorada, Costa Blanca, Costa del Sol, Kreta, Korfu, Cypr, Malta, Bułgaria, Chorwacja oraz Czarnogóra. To portfolio będzie systematyczne powiększane, o czym będziemy informować na naszym fanpage’u na Facebooku, dlatego zapraszamy do obserwacji strony www.clickandgo.com/pl oraz profilu na Facebooku.

Dodatkowo klienci mogą polecieć z nami do 5 europejskich miast (Barcelona, Madryt, Rzym, Mediolan, Porto) na szybkie wypady około weekendowe i nie tylko. W najbliższym czasie oferta zostanie rozszerzona o Londyn, Paryż oraz Lizbonę.

Rozmawiał:

GRZEGORZ MICUŁA