Maroko – blisko i egzotycznie

Nazywane jest bramą Afryki, leży bowiem zaledwie kilkanaście kilometrów od południowego wybrzeża Hiszpanii. Mimo bliskości Europy jest to dla nas kraj niezwykle egzotyczny. Żeby przyjechać do tego ciekawego kraju polscy turyści nie potrzebują wiz, wystarczy ważny paszport. Maroko odległe jest o niecałe pięć godzin lotu odrzutowcem od naszego kraju.

W tym roku po raz kolejny Maroko miało bardzo dobry sezon turystyczny. W okresie od stycznia do października br roku przyrost ilości odwiedzających ten kraj polskich turystów wyniósł 57% w porównaniu poprzedniego roku. Celem obecności na Targach TT Warsaw będzie dalsze popularyzowanie tego całorocznego kierunku i pogłębianie współpracy z polskimi biurami.

Atrakcje Maroka

Maroko cieszy się dużą sympatią polskich turystów. Odpoczynek nad Atlantykiem w Agadirze czy wycieczki objazdowe po środkowym i południowym Maroku to dobrze znane produkty na naszym rynku. Przedstawiciele Maroka nie poprzestają jednak na tym. Nowe regiony starają się przyciągnąć uwagę touroperatorów, jak np. Tanger na północy kraju. Dodatkowo 15 listopada br. ruszył najszybszy w Afryce pociąg LGV na trasie Tanger – Rabat. Tym samym podróż pomiędzy tymi miastami trwa zaledwie 2 godziny 15 minut, podczas gdy do tej pory było to ponad dwa razy dłużej.Z kolei uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego z Warszawy do Marrakeszu to kolejny krok wzbogacający ofertę. Jak mówi Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki, prowadzone od lat systematyczne działania przynoszą efekty. – Promujemy Maroko, zacieśniamy współpracę z touroperatorami i zachęcamy Polaków do podróży. Maroko jest stabilnym i bezpiecznym krajem, co również za każdym razem podkreślamy. Oferta jest coraz szersza, a dzięki połączeniom Wizz Air z Warszawy do Marrakeszu, które zostały zainaugurowane pod koniec października, zyskujemy kolejnych gości, którzy zechcą spędzić kilka dni w tym wyjątkowym mieście – podkreśla Rachid Ennaciri.

Mocnymi punktami marokańskiej turystyki są m.in.: smaczna kuchnia, możliwość uprawiania wielu sportów (np. windsufing, nurkowanie), odpoczynek, zróżnicowane krajobrazy od ośnieżonych szczytów, przez pustynie, aż po wspaniałe plaże, których jest tu 3500 km, atrakcyjne pola golfowe, oraz nowo otwarte kompleksy hotelowe.

Tanie loty do Marrakeszu

Zdecydowanie zachętą do podróży jest coraz większa dostępność bezpośrednich tanich połączeń lotniczych. Wizz Airem można polecieć z Warszawy do Agadiru, od końca października również do Marrakeszu, do którego połączenia z Krakowa oferuje także Ryanair. Marrakesz wzbogacił się też niedawno o nową atrakcję, a mianowicie Muzeum Yves Saint Laurenta, w którym prezentowane są dzieła tego francuskiego projektanta mody przez lata związanego z Marrakeszem.

Co na stoisku Maroka?

Podczas Targów TT Warsaw Maroko zaprezentuje się na stoisku C3 w Sali Marmurowej. Wśród wystawców będą przedstawiciele biura Monarch Travel, którzy chętnie nawiążą współpracę z polskimi przedsiębiorcami, a także sieci hotelowych Continental Bay i Iberostar Hotels & Resorts Morocco. Na stoisku będzie można wypić tradycyjną herbatę miętową czy zrobić tatuaż z henny.

Więcej informacji: www.visitmorocco.com/pl.

GRZEGORZ MICUŁA

Zdjęcie: materiały prasowe