W Disneylandzie również bez plastikowych słomek

Disney to kolejna firma, która rozpoczyna walkę z zanieczyszczaniem środowiska. Podjął decyzję, że w Disneylandach nie będą dostępne plastikowe słomki oraz inne jednorazówki.

Do firm, które wyznają zasadę „zero waste” dołącza Disney, który postanowił wycofać ze swoich parków rozrywki wszystkie jednorazówki – plastikowe słomki, mieszadła oraz inne przedmioty. Plan zmian ma wejść w życie w połowie 2019 roku.

Szacuje się, że blisko 175 mln słomek rocznie jest zużywanych w Disneylandach. Dodatkowo, park rozrywki oferuje plastikowe opakowania oraz inne jednorazowe przedmioty. Teraz mają być one zastąpione biodegradowalnymi, wykonanymi głównie z papieru.

– Plastik zniknie ze wszystkich Disneylandów z wyjątkiem oddziału w Tokio. Wyeliminowanie plastikowych słomek, kubeczków, mieszadełek oraz innych przedmiotów jednorazowych to jeden z najistotniejszych punktów w naszej wieloletniej strategii dotyczącej ochrony środowiska – powiedział Bob Chapek z The Walt Disney Company. – Disney zawsze inspirował się naturą. To wyjątkowa marka, która kształci, a jednocześnie bawi – dodał pracownik.

Walka ze śmieciami, które niszczą naszą planetę jest w ostatnim czasie bardzo ważnym elementem życia. Ludzie zaczynają powoli żyć bardziej świadomie i zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji i konsekwencji, wynikających z zaśmiecania środowiska. Powstaje coraz więcej filmów edukujących społeczeństwo, powstaje wiele projektów, nakłaniających do recyklingu i rezygnacji z plastikowych opakowań. Według wyliczeń Unii Europejskiej, na terenie krajów europejskich, rocznie powstaje 26 mln ton śmieci z tworzyw sztucznych. Co gorsze, jedynie 30% nadaje się do recyklingu.