Najlepszy szampan na świecie już za… 55 zł!

Według ekspertów, dyskont Aldi stworzył konkurencyjny do Moët alkohol, który został uznany za najlepszy na świecie. Veuve Monsigny Champagne Brut można kupić za mniej niż 11 funtów.

Veuve Monsigny Champagne Brut, z supermarketu Aldi, zdobył medal na Międzynarodowym Konkursie Win i Ducha. Choć to nie pierwsze wyróżnienie niemieckiego giganta na międzynarodowych konkursach. Łącznie, w tegorocznej edycji Aldi zdobyło 7 srebrnych i 11 brązowych medali za napoje alkoholowe.

Zwycięski alkohol Aldi opisuje jako bardzo suchą mieszankę Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier z aromatem „dojrzałych jabłek i kwiatowych nut”. Najlepszego szampana na świecie można kupić za mniej niż 11 funtów za butelkę (czyli około 55 zł!!!!).

– Zawsze uważało się, że im droższa butelka wina, tym lepsza jakość trunku. Fakt jest jednak taki, że cenę podwyższają podatki, opakowanie i transport – zostawiając niewiele na faktyczną produkcję wina. Szampan z Aldiego za £10,99 pokazuje, że czasem można kupić wyrób, który jest zarówno tani, jak i wyśmienity w smaku – można przeczytać na portalu Metro.