Wizz Air: więcej połączeń, samolotów, pasażerów

Prezes linii lotniczej Wizz Air, József Váradi, poinformował, że w 2017 roku kierowana przez niego linia lotnicza  przewiozła rekordową liczbę pasażerów, znacząco rozszerzyła swoją siatkę połączeń. Złożyła też największe w historii firmy zamówienie na samoloty oraz uruchomiła częściowo dofinansowywany program szkolenia pilotów.

– 2017 był rokiem ogromnego rozwoju dla Wizz Air. Zanotowaliśmy znaczący wzrost we wszystkich obszarach działalności firmy tym samym umieszczając WIZZ wśród najszybciej rozwijających się linii lotniczych i tworząc solidne podstawy do dalszej ekspansji w następnej dekadzie – powiedzial József Váradi, prezes Wizz Air . – Dzięki naszemu sprawdzonemu, ultraniskokosztowemu modelowi biznesowemu, wysoko wykwalifikowanej załodze, młodej i nowoczesnej flocie oraz doskonałej obsłudze, jesteśmy idealnym wyborem dla klientów we wszystkich krajach, w których działamy i możemy nadal dynamicznie rozwijać się oferując jeszcze więcej możliwości w Europie i nie tylko.
W 2017 roku Wizz Air przewiózł ponad 28 milionów pasażerów, co stanowi wzrost o 24% w porównaniu z 2016 rokiem. Flota linii dołączyło powiększyła sie o 14 nowych samolotów: 13 typu Airbus A321 oraz 1 Airbus A320. Obecnie Wizz Air posiada w sumie 88 samolotów.
Powiększenie floty pozwoliło na utworzenie 600 nowych miejsc pracy w linii. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 3500 ekspertów w dziedzinie lotnictwa pracujących w bazach na 27 lotniskach w 15 krajach, wraz z dwiema najnowszymi bazami WIZZ w Londynie Luton w Wielkiej Brytanii oraz w Warnie w Bułgarii.
W minionym roku Wizz Air nadal rozwijał swoją siatkę połączeń rozpoczynając działalność na siedmiu kolejnych lotniskach i uruchamiając ponad 100 nowych tras. Obecnie obsługuje blisko 600 tras do 145 miejsc w 44 krajach.
Ważnym wydarzeniem było podpisanie z firmą Airbus największego zamówienia na zakup kolejnych 146 samolotów z rodziny Airbus A320 neo. Dostawy nowych maszyn potrwają do końca 2026 roku, co umożliwi linii rozwój, a także odnowienie floty.
Wizz Air powiększył o 50% wymiary bezpłatnego bagażu, usprawnił działanie platform online, w tym nowoczesnej strony internetowej i aplikacji mobilnej WIZZ oraz wzbogacił ofertę o innowacyjne produkty (Fare Lock, Flexible Travel Partner).
W ubiegłym roku, podróże z WIZZ na trasach w polskiej siatce połączeń, składającej się ze 165 tras do 30 krajów, wybrało 8,1 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 17% w porównaniu z rokiem 2016. W 2018 roku. Linia Wizz Air będzie dysponować w Polsce łącznie 25 samolotami, a zespół pracowników WIZZ będzie składać się z ponad tysiąca osób zatrudnionych w pięciu bazach: w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje niskokosztowe połączenia ze Szczecina, Lublina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Polska siatka połączeń WIZZ.
W ubiegłym roku Wizz Air otworzył 11 nowych tras z Lotniska Chopina i przewiózł 2,44 mln pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu z 2016 rokiem. W ramach rozwoju swojej działalności, WIZZ ogłosił umieszczenie ósmego samolotu w bazie w Warszawie w 2018 roku tworząc tym samym 36 nowych miejsc pracy w linii. Oferta Wizz Air z Warszawy wzbogaca się w tym roku o dwa kolejne kierunki – zostaną uruchomione loty do Bordeaux i Podgoricy.
WIZZ lata obecnie z Warszawy na 48 niskokosztowych trasach.

ALICJA MICUŁA
Zdjęcia: Wizzair