Rajd narciarski a po nim ognisko i ciepły poczęstunek

W dniu 28 stycznia 2018 roku (niedziela), Powiat Warszawski Zachodni wraz z Parkiem Rozrywki Julinek, Gminą Leszno oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym zaprasza miłośników sportów zimowych do udziału w 6. Narciarskim Rajdzie Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r.
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Liczba miejsc limitowana – 200 osób. Po zmaganiach sportowych, na uczestników czekają ognisko i ciepły poczęstunek. Podobnie jak w edycjach poprzednich w tym roku organizatorzy wyznaczyli tę samą trasę czyli dwie pętle po 5,5 km. Całość będzie przebiegała szlakami turystycznymi Kampinoskiego Parku Narodowego, ze startem na terenie Parku Rozrywki Julinek, w Lesznie k/Błonia.
Organizatorzy zapewniają możliwość nieodpłatnego wypożyczenia 100 kompletów nart i butów, po wcześniejszej rezerwacji sprzętu (decyduje kolejność zgłoszeń).
Po uprzednim procesie rejestracji można też wziąć udział w rajdzie z własnym sprzętem narciarskim. Zapisy trwają do 19 stycznia (jeśli limit 200 osób nie zostanie wcześniej wyczerpany).

W przypadku braku śniegu impreza odbędzie się w formie Nordic Walking.
W programie także pokazy historyczne grupy rekonstrukcyjnej z okresu Powstania Styczniowego.
Formularze zgłoszeniowe i regulamin do pobrania na tej stronie.

ALICJA MICUŁA