Uber współpracuje z NASA nad latającymi taksówkami

Uber i NASA połączyli siły, aby stworzyć latające taksówki elektryczne w stylu dronów. Pojazdy miałyby poruszać się maksymalną prędkością 200 mil na godzinę.

Podczas konferencji w Lizbonie Uber ogłosił, że nawiązał współpracę z NASA. Porozumienie pomiędzy firmami ma zaowocować stworzeniem systemu kontroli lotów dla taksówek. NASA ma również zapewnia specjalistyczną wiedzę z zakresu aeronautyki.
Projekt nazwany UberAir zakłada, że latające taksówki przypominjące drony będą mogły przewozić maksymalnie cztery osoby, a za ich sterami ma siedzieć człowiek – wbrew wcześniejszym przypuszczeniom nie będą obsługiwane automatycznie. Plan zakłada, że drony osiągną prędkość do 200 mil na godzinę. Twórcy projektu szacują, że podróż samochodem, która w godzinach szczytu trwa nawet 80 minut, dzięki latającym taksówkom zostanie skrócona do zaledwie czterech minut – informuje The Sun.
Uber zamierza rozpocząć testowanie pojazdów do 2020 roku, a pierwsze loty mają odbyć się w Dubaju, Dallas i Los Angeles. Pojazdy będzie można zamówić z poziomu aplikacji podobnie, jak zwykłe taksówki i będą latać stosunkowo nisko nad ziemią