Świat się zmienia: Ostatni testament Kaddafiego

Obecnie wiadomości światowe różnią się bardzo od tych sprzed chociażby roku. Australijczyk Julian Assange ujawnia informacje, głównie majle, dowodzące, że czołówka polityków amerykańskich, którzy jeszcze przed rokiem kierowali państwem i światem, popełniła przestępstwa, za które zwykli obywatele mogliby spędzić wiele lat w więzieniu.

Przed rokiem pisano na ten temat niewiele i nie wyciągano żadnych konsekwencji z tego powodu, bowiem niemal cała administracja była skorumpowana. Teraz Kongres i Ministerstwo Sprawiedliwości przeprowadzają przesłuchania byłych polityków, które mogą zakończyć się dochodzeniami.

Dotyczy to m. in. Hilary Clinton a także byłej prokurator generalnej Loretty Lynch i byłego dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI) Jamesa Comey’a. Na światło dzienne wychodzi coraz więcej faktów, dotyczących wydarzeń przedstawianych wcześniej w zafałszowany sposób, zwłaszcza dotyczących Rosji i Syrii, w której, jak się okazuje, rząd nigdy nie zatruwał obywateli. Ale wystarczały fałszywe informacje mediów głównego nurtu, aby rząd amerykański karał Syrię sankcjami.

Pojawiają się też nowe informacje dotyczące Libii, w roku 2011 najbogatszego kraju Afryki, obecnie w stanie ruiny, pod rządami niezliczonych watażków gnębiących ludność i toczących wojenki z konkurentami. Warto przypomnieć interesujący testament zamordowanego lidera Libii Kaddafiego oraz informacje dotyczące tego kraju, z czasów jego rządów.

Został on napisany 17 kwietnia 2011 r., sześć miesięcy przed jego śmiercią. Oddział wojska, który go chronił, wyszedł z nim z rodzinnego miasta Sirte z białą flagą. Hillary Clinton oglądająca ten marsz wraz Barackiem Obamą w bezpośredniej transmisji telewizyjnej wydała rozkaz zniszczenia tego oddziału. Kaddafi schował się w rurze kanalizacyjnej, skąd wyciągnął go tłum. Zginął po okrutnych torturach.

W imię Allacha, dobroczynnego, miłosiernego…

Przez czterdzieści lat, czy nawet dłużej, nie pamiętam, zrobiłem wszystko co mogłem, aby dać ludziom domy, szpitale, szkoły, a gdy byli głodni, dałem im jedzenie. Nawet uczyniłem Benghazi farmą, położoną na pustyni.

Byłem wściekły na ataki kowboja Ronalda Reagana, kiedy zabił moją adoptowaną osieroconą córkę. Próbował zabić mnie, zamiast tego zabił to biedne niewinne dziecko. Potem pomogłem moim braciom i siostrom z Afryki, przekazując pieniądze na rzecz Unii Afrykańskiej.

Robiłem wszystko, aby pomóc ludziom. Zrozumieć koncepcję prawdziwej demokracji, w której społeczne komitety rządziły naszym krajem. Ale to nigdy nie wystarczyło, jak niektórzy mi powiedzieli, nawet ci, którzy mieli domy z 10. pokojami, nowe apartamenty i meble, nigdy nie byli zadowoleni, ale samolubni. Chcieli więcej.

Powiedzieli oni Amerykanom i innym gościom, że potrzebują „demokracji” i „wolności”, nigdy nie zdając sobie sprawy z tego, że był to system podciętego gardła, w którym „największy pies zjada resztę”, ale byli zachwyceni tymi słowami, nigdy nie zdając sobie sprawy, że w Ameryce nie było bezpłatnej medycyny, nie było bezpłatnych szpitali, nie było bezpłatnych mieszkań, nie było bezpłatnego wykształcenia i nie było bezpłatnego pożywienia; chyba że ludzie musieli o nie prosić lub ustawiać się w długich kolejkach, aby dostać zupę.

Niezależnie od tego, co zrobiłem, nie wystarczyło to niektórym, a inni wiedzieli, że jestem synem Gamala Abdela Nassera, jedynego prawdziwego przywódcy arabskiego i muzułmańskiego, którego otrzymaliśmy od Saladina (pierwszy Sułtan Egiptu i Syrii), który rościł, aby Kanał Sueski należał dla swoich ludzi. Tak jak ja rościłem Libię dla moich ludzi. Próbowałem podążać jego śladami, aby moi ludzie byli wolni od dominacji kolonialnej – od złodziei, którzy mogliby nas okraść.

Teraz jestem atakowany przez największe siły militarne w historii, mój mały syn afrykański, Obama chce mnie zabić, zabrać wolność naszego kraju, zabrać nasze bezpłatne mieszkania, naszą darmową medycynę, naszą bezpłatną edukację, nasze bezpłatne jedzenie i zastąpić je amerykańskim oszukańczym stylem nazwanym „kapitalizm”, ale wszyscy w Trzecim Świecie wiedzą, co to znaczy, oznacza to, że korporacje rządzą krajami, rządzą światem, a ludzie cierpią.

Nie ma więc dla mnie alternatywy. Muszę trzymać się mojego stanowiska, a jeśli Allach tego chce, umrę, idąc jego drogą, drogą, która sprawiła, że nasz kraj był bogaty w użytki rolne, z jedzeniem i zdrowiem, a nawet pozwolił nam pomóc naszym afrykańskim i arabskich braciom i siostrom. Nie chcę umierać, ale jeśli do tego dojdzie, aby ocalić tę ziemię, mój lud, całe tysiące, będące moimi dziećmi, to tak ma być. Więc niech tak się stanie.

Niech ten testament będzie moim głosem dla świata, że przeciwstawiłem się atakom krzyżowców NATO, przeciwstawiłem się okrucieństwu, przeciwstawiłem się zdradzie, przeciwstawiłem się Zachodowi i jego kolonialnym ambicjom i przeciwstawiałem się razem z moimi afrykańskimi braćmi, prawdziwymi braćmi arabskimi i muzułmańskimi, jako światło przewodnie.

Kiedy inni budowali zamki, mieszkałem w najskromniejszym domu oraz w namiocie. Nigdy nie zapomniałem o swojej młodości w Sirte, nie wydałem głupio naszego narodowego skarbu i jak Salah-al-Deen, nasz wielki przywódca muzułmański, który uratował Jerozolimę dla islamu, wziąłem tylko niewiele dla siebie …

Na Zachodzie niektórzy nazywają mnie „szalonym”, „zwariowanym”, a znając prawdę kontynuują kłamanie, wiedząc, że nasza ziemia jest niezależna i wolna, a nie w kolonialnym uścisku, że moja wizja, moja droga , jest i była jasna i dla moich ludzi, i że będę walczył do mojego ostatniego tchu, aby utrzymać naszą wolność. Niech Allach wszechmogący pomoże nam pozostać wiernymi i wolnymi.

Mu’ammar Qaddafi

Libia za czasów Muammara Kaddafiego

– W Libii nie było rachunków za energię elektryczną – elektryczność była bezpłatna dla wszystkich obywateli.

– Nie było odsetek od pożyczek, banki w Libii były własnością państwa i udzielały pożyczek wszystkim obywatelom. Odsetki ustawowo wynosiły 0%.

– Jeśli obywatel libijski nie był w stanie znaleźć pracy po ukończeniu studiów, państwo płaciło mu średnie wynagrodzenie w jego zawodzie tak, jakby był zatrudniony, do czasu znalezienia pracy.

– Ci Libijczycy, którzy chcieli podjąć karierę w rolnictwie, otrzymywali grunty rolne, dom, wyposażenie, nasiona i zwierzęta gospodarskie, na początku zakładania farmy – wszystko to było bezpłatne.

– Kaddafi przeprowadził największy na świecie projekt nawadniania, znany jako projekt Great Man-Made River, aby woda była łatwo dostępna na całym obszarze pustynnym.

– Posiadanie domu zostało uznane za prawo człowieka w Libii. (W książce Qaddafiego Green Book stwierdza on: „Dom jest podstawową potrzebą zarówno jednostki, jak i rodziny, dlatego też nie powinien należeć do innych”).

– Wszyscy nowożeńcy w Libii otrzymywali od rządu 60 000 dinarów (50 000 USD), na kupno swojego pierwszego mieszkania, jako pomoc na początku przy zakładaniu rodziny.

– Dochód z części sprzedaży libijskiej ropy był przelewany bezpośrednio na konta bankowe wszystkich obywateli Libii.

– W przypadku urodzenia dziecka matka otrzymywała 5000 USD.

– Gdy obywatel libijski kupował samochód, rząd pokrywał 50% ceny.

– Cena benzyny w Libii wynosiła 0,14 USD za litr.

– Za 15 centów mieszkaniec Libii mógł kupić 40 bochenków chleba.

– Edukacja i leczenie były w Libii bezpłatne. Libia mogła pochwalić się jednym z najlepszych systemów opieki zdrowotnej w świecie arabskim i afrykańskim. Wszyscy mieszkańcy mieli dostęp do lekarzy, szpitali, klinik i leków – całkowicie bezpłatnie.

– Jeśli Libijczycy nie mogli znaleźć placówek oświatowych i medycznych, których potrzebowali, rząd finansował im wyjazdy za granicę – nie tylko za darmo, ale otrzymywali także 2300 USD miesięcznie na zakwaterowanie i zasiłek na samochód.

– 25% Libijczyków posiadało wykształcenie uniwersyteckie. 87% obywateli posiadało umiejętności czytania i pisania. Przed Kaddafim tylko 25% Libijczyków potrafiło pisać.

– Libia nie miała zadłużenia zewnętrznego, a jej rezerwy wynosiły 150 miliardów dolarów. Wiele z nich jest obecnie zamrożonych na całym świecie.

JANUSZ RYGIELSKI