Sukces goni sukces

Koniec wiosny przynosi wielkie sukcesy państwa polskiego tak umiejętnie zarządzanego przez PiS. Tyle lat musieliśmy czekać, aż w końcu władzę przejmą ci, którym na naszym kraju naprawdę zależy. Docenia to również zagranice, która co raz to nagradza Polskę za jej osiągnięcia; pośrednio nagradza też rządzących.

Z wielką euforią kibiców, działaczy piłkarskich oraz polityków, którzy jak nigdy wspierają polską piłkę nożna swoją obecnością na stadionach, spotkała się informacja, że polska reprezentacja osiągnęła w rankingu FIFA zaszczytne 10. miejsce.

Nie w smak to oczywiście „haratającym w gałę” obecnym w Warszawie i Brukseli sympatykom orlikowej polityki popularyzacji wyłącznie jednej dyscypliny sportowej, bo za ich czasów reprezentacja polski pętała się gdzieś w okolicach miejsc 50., 70.

Ledwie umiłowany PiS doszedł do władzy i już taki skok. To oczywiście zasługa wszystkich rządzących z Naczelnikiem Państwa na czele. To oni tchnęli ducha w umiejętności naszych piłkarzy, dodali im skrzydeł, na których niczym husarzy pędzą od jednego zwycięstwa do drugiego.

Władza docenia zasługi swoich harcowników. W Ministerstwie Pracy jest już projekt zmiany programu 500+. Przecież nie można kapitana naszej reprezentacji pozbawić tak wydatnej pomocy finansowej państwa w wychowaniu dopiero co narodzonej córki przez tak znakomitą zonę tak znakomitego piłkarza. Program obejmie więc również pierwsze dziecko. A co tam, niech mają. W obliczu takiego sukcesu prezydent z pewnością nowelizację ustawy podpisze.

Ale to jeszcze nic w porównaniu z zaliczeniem Polski do mocarstw tego świata. Bo przecież nikt nie podważy tego, że przyjęcie do elitarnego klubu Rady Bezpieczeństwa ONZ jest wielką nobilitacją na arenie międzynarodowej, na którą Ojczyna nasza ukochana czekała z górą 20 lat. A za czasów poprzedniej władzy to się nie udało. Dopiero teraz, kiedy u sterów rządu stoi umiłowany przez naród PiS.

Sukces to niebywały i porównać go można jedynie chyba z sukcesem rządów junty Jaruzelskiego, która to w latach 1982-83 również  zasiadała w tym gremium i mogła wpływać na losy świata. I pewnie wpływała. Albo może z sukcesem rządu Gomułki, za którego czasów już będąc członkiem Rady, mógł dokonać masakry na Wybrzeżu w 1970 roku. Nie powinniśmy również zapominać, że Polska jako pierwszy kraj reprezentował w tym morganie cały obóz komunistyczny w latach 1946-47.

Wielki więc to sukces, a właściwie powrót do korzeni.

I na nic głosy malkontentów próbujących podważyć znaczenie ogromnego sukcesu Polski jak również osobisttych prezydenta Dudy i ministra Waszczykowskiego. Ten pierwszy przekonał do poparcia dla naszej Ojczyny Meksyk oraz Ligę Afrykańską, ten drugi stworzył nawet nowe państwo, aby zapewnić Polsce wygraną.

I nie ma co wybrzydzać, że Polska była jedynym kandydatem z regionu, bo takie są właśnie zasady wyboru niestałych członków Rady Bezpieczeństwa. Gdyby Bułgaria, która początkowo też kandydowała, nie dostrzegła rosnącej pozycji Polski na arenie międzynarodowej, jej rozwijającej się stale potęgi i znaczenia, pewnie z wyborów by się nie wycofała.

I nie ma co szydzić, że to poprzedni rząd zgłosił kandydaturę Polski. Całą robotę odwalił właśnie ten. I łatwo jest przewidzieć, jak zakończyłoby się głosowanie, gdyby nie doszło do zmiany władzy w Polsce. Pewnie przehandlowaliby miejsce Polski w Radzie, tak jak przehandlowali prawie cały kraj.

Wyniku głosowania 190:0 (tyle państw oddało głosy na Polskę) nie można nawet porównywać do wyniku 27:1. Tamten odnosił się do malutkiej Europy i to w dodatku niecałej. Tu mamy do czynienia z całym światem. To on właśnie dostrzegł ogromne sukcesy Polski i odpowiednio je docenił.

Kolejne sukcesy Polski PiS zostały wpisane do narodowej księgi historii Polski.

JADWIGA WAKUŁA