Ruszają Targi Lato i Regionalia 2017

Dzisiaj zaczynają się 22. Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2017 oraz 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych REGIONALIA 2017. Oba te wydarzenia to okazja aby spędzić czas pożytecznie i ciekawie. Zwiedzający znajdą w jednym miejscu wszystko, co jest niezbędne do zorganizowania udanego urlopu czy wspaniałej wycieczki.

Inspiracją do podróży będą również spotkania ze znanymi podróżnikami, dziennikarzami oraz blogerami. Beata Pawlikowska opowie o swojej pasji do podróżowania. Jarosław Kuźniar zabierze uczestników poza ogólnodostępne szlaki. Monika Witkowska zdradzi sposoby na tanie podróżowanie oraz podpowie jak nocować za darmo i gdzie jeść za przysłowiowe grosze a najmłodszy z podróżników, Szymon Radzimierski, opowie swoim fanom jak przetrwał 7-dniowy trekking w krainie orangutanów. Targowi goście skosztują też regionalnych potraw i będą mogli zrobić ekologiczne zakupy.

Targi Lato to wyjątkowy kiermasz pomysłów na wakacje, a wiele ofert dostępnych będzie w promocyjnych cenach. Wśród wystawców znajdą się biura podróży, hotele, sanatoria, ośrodki spa, pensjonaty, schroniska czy gospodarstwa agroturystyczne. Zwiedzający odbędą wędrówkę po Polsce, w trakcie której poznają ciekawe atrakcje turystyczne: skanseny, zabytki techniki, zespoły miejskie czy rezerwaty przyrody.

Coś dla siebie znajdą miłośnicy turystyki aktywnej; która przeniesie uczestników na trasy rowerowe, konne, kajakowe, a nawet w podniebne przestworza, jak i amatorzy spokojnego wypoczynku na łonie natury. Wystawcy zabiorą najmłodszych do parku rozrywki w Zatorlandzie, młodzież do westernowego miasteczka w Żorach, a pasjonatów historii w podróż szlakami mazurskich fortyfikacji i frontu wschodniego I wojny światowej.

Inspiracji do wyjazdów dostarczą także zagraniczni wystawcy. Urlop nad morzem zaproponują sąsiedzi z Litwy i Ukrainy oraz przedstawiciele Chorwacji. Alternatywę w postaci uzdrawiających kąpieli w basenach termalnych przedstawią Węgrzy, a wyjątkową ofertę wellness – Czesi. Miłośnikom dalszych wypraw czas poświecą goście z Kuby oraz Dominikany.

Mazowsze partnerem

Regionem partnerskim Targów Lato jest Mazowsze, które oficjalnie zainauguruje letni sezon turystyczny. Przy stoisku Mazowsza przygotowana zostanie strefa rekreacji, gdzie będą liczne konkursy dla dzieci i dorosłych, oraz zaprezentowane zostaną dwa najnowsze przewodniki: „Mazowsze w 24h” i „Mazowsze z biegiem Wisły”.

Dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach tanecznych szkoły Egurrola Dance Studio oraz posłuchać żeglarskich piosenek w wykonaniu prawdziwego pirata na stoisku Sztorm Grupy. Dorośli oraz wielbiciele aktywnego stylu życia świetnie poczują się na targowej wyspie „Aktywne Wakacje”, pełnej sportowych inspiracji. Zaprezentowany tu zostanie profesjonalny sprzęt oraz różnorodne sporty, m.in.: surfing, wake czy deskorolka. Wspólną rozrywkę dla całych rodzin zapewnią krótkie seanse z efektami specjalnymi w Mobilnym Kinie 7D.

Ważną atrakcję targów stanowić będzie piknik „Bezpieczne Wakacje”, gdzie poprzez wspólną zabawę dzieci poznają zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na stanowisku edukacyjnym na pociechy czekać będzie szereg tematycznych niespodzianek: krzyżówek, rebusów, kolorowanek, konkursów wiedzy oraz konkurencji sprawnościowych. Dla nieco starszych przygotowane zostanie Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym rowerzyści pod okiem Straży Miejskiej sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto przeprowadzony zostanie pokaz pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora AED, urządzenia służącego do przywrócenia czynności życiowych.

Tragi Lato to również czas rozmów profesjonalistów z branży turystycznej. W piątek podczas konferencji pt. „Lato 2017 – czy turystyka wyjazdowa sięgnie po nowy rekord?” zostaną zaprezentowane aktualne ratingi biur podróży, będzie więc okazja do oceny stanu branży turystyki wyjazdowej w przeddzień rozpoczęcia sezonu.

Smaki regionów

Wystawcy Targów Regionalia kusić będą regionalnymi przysmakami i trunkami z różnych części Polski i świata. Na stoiskach dostępne będą tradycyjne wędliny i wyroby mięsne, mleczarskie, ciasta, wina oraz miody. Osoby przywiązujące wagę do zdrowego żywienia zainteresuje stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego przedstawiciele udzielą wartościowych informacji o europejskich systemach jakości żywności: Chronionej Nazwie Pochodzenia, Chronionego Oznaczenia Geograficznego i Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności.

Patronaty

Patronat honorowy nad targami objęli: Krzysztof Jurgiel – minister rolnictwa i rozwoju wsi, Dawid Lasek – podsekretarz w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Marek Olszewski – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego oraz Paweł Niewiadomski – prezes Polskiej Izby Turystyki.

 

Informacje praktyczne

Targi Lato i Regionalia odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56c w Warszawie. W piątek wydarzenia będą otwarte w godzinach 10.00-17.00, w sobotę 10.00-18.00 i w niedzielę 10.00-16.00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.targilato.pl oraz www.regionalia.com.pl.

Jak dojechać

Do Centrum Targowo-Kongresowego można dostać się pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa Warszawa Gocławek znajduje się w odległości około 700 metrów od hali wystawowej. Na targi można również dojechać autobusem miejskim – z centrum Warszawy liniami: 514, 520, z Ronda Wiatraczna: 173, 183, 315, z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 315, z Placu Szembeka: 245, z Gocławia (Ostrobramska): 225, z Ursusa i Ochoty: 401.

GRZEGORZ MICUŁA