Weekend za pół ceny tuż tuż

To już ostatnie chwile, żeby kupić lub zarezerwować atrakcyjną ofertę. W weekend 31 marca – 2 kwietnia 2017 r będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych zniżek w wysokości minimum -50%.

Założeniem akcji Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. na terenie całego kraju.

Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym. Projekt skierowany jest do branży turystycznej i gestorów atrakcji turystycznych oraz do turystów indywidualnych.

Aby skorzystać ze zniżki znajdź partnera za pomocą mapy lub wyszukiwarki partnerów na witrynie „Polska zobacz więcej” i zapoznaj się z jego szczegółową ofertą.

Ze zniżek można korzystać w dwojaki sposób: Zniżki zgłoszone przez partnerów Akcji obowiązują od piątku godz. 17:00 31 marca 2017 r. do końca dnia 2 kwietnia 2017 r. w zależności od godzin pracy obiektu (np. w parkach rozrywki, muzeach, hotelach) zgodnie z zasadami określonymi w ofercie zgłoszonej przez Partnera.

Ponadto niektórzy partnerzy (niektóre hotele, uzdrowiska, teatry) oferują możliwość zakupu usługi na inny wybrany termin, ściśle określony w ofercie, pod warunkiem dokonania zakupu lub rezerwacji w dnach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r.

Rodzaj, wysokość i zasady korzystania zniżki można znaleźć na stronie www Partnera, na którą zostaniesz przekierowany z witryny „Polska zobacz więcej”.

Do ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” zgłosiło się prawie pół tysiąca podmiotów, w tym hotele, pensjonaty, muzea czy restauracje. Organizatorzy akcji: Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki liczą, że liczba turystów, którzy wykorzystają zniżkę wyniesie około 100 tysięcy. W ubiegłym roku w pilotażowej akcji z oferty skorzystało 60 tysięcy osób.

Do promocji akcji wykorzystane zostały tzw. filmy viralowe, które mają w lekkiej, zabawnej formie zaciekawić odbiorców akcją. Na Fun Page „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” zamieszczone są także filmy promocyjne wybranych miejsc, które jednocześnie są laureatami konkursu na najlepszy produkt turystyczny. PKP Intercity, który jest partnerem wydarzenia będzie je wyświetlał na ekranach w swoich pociągach.

Akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” ma w założeniu zachęcić Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu i zwiedzania Polski, poznawania jej turystycznych atrakcji. Możliwość skorzystania ze zniżki jest skuteczną zachętą, bo jak wynika z badań wciąż główną przyczyną nieuczestniczenia Polaków w wyjazdach turystycznych są powody finansowe.

Turyści, którzy w trakcie trwania akcji planują odwiedzić kilka miast w Polsce mogą wybrać weekendową propozycję PKP Intercity, umożliwiającą wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Z oferty będzie można skorzystać od piątku (31 marca), od godziny 19.00, aż do poniedziałku (3 kwietnia) do godziny 06.00 rano. Dodatkowe informacje o ofercie są dostępne pod linkiem https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/bilety-weekendowe.htmll.

Zdecydowana większość ofert nie jest limitowana. Z usługi może korzystać każdy chętny. Ograniczeniem może być pojemność obiektu (w przypadku hotelu lub np. muzeum) wynikająca z obiektywnych przyczyn. Sposób korzystania z usługi nie różni się w tym wypadku w żaden sposób od korzystania z usługi w innymi „niepromocyjnym” terminie.

Szczegóły akcji na stronie: www.polskazobaczwiecej.pl

GRZEGORZ MICUŁA