O NAS

MY21 jest portalem obywatelskim.

Przeszliśmy długą, prawie siedmioletnią, drogę funkcjonowania w sieci. Zaczynaliśmy od tygodnika, który miał być swoistą formą warsztatów dziennikarskich dla młodych ludzi zainteresowanych przyszłą pracą w mediach. Okazało się jednak, że nawet ci, którzy wybierają tego rodzaju specjalność (gimnazjaliści i licealiści z klas tzw. medialnych lub dziennikarskich, czy też studenci kierunków dziennikarskich) nie są tym zainteresowani. Nie chcieli zdobywać doświadczenia, nie chcieli się uczyć, a jeśli już, nie potrafili dostosować się do wymogów pracy redakcyjnej. Odpuściliśmy.

Z garstką chętnych oraz przyjaciół przekształciliśmy się w pismo internetowe. I pewnie bylibyśmy nim do tej pory, gdyby nie hakerski atak dokonany pod koniec ubiegłego roku. Myśleliśmy wtedy nawet, że dobrze się złożyło, że to sygnał, aby zamknąć pismo na zawsze. Uznaliśmy jednak, że jest to szansa na stworzenia (na bazie istniejącej już marki) czegoś zupełnie nowego.

Wracamy jako portal obywatelski, bardziej zaangażowany w najważniejsze codzienne sprawy, które dotykają nas wszystkich. Nie mamy tu na myśli wielkiej politykę – choć i jej nie zabraknie – ale bardziej o to, jak ona na nas wpływa i co zmienia w naszym życiu. Będziemy, przy Waszej pomocy, starać się odpowiadać na pytanie nurtujące niezmiennie nas wszystkich: Jak żyć?

W nowej formule nie zabraknie również miejsca na tematy lekkie, takie, które sprawiają, że choć na chwilę możemy oderwać się od rozgorączkowanej codzienności.

Portal obywatelski MY21 jest oczywiście otwarty dla wszystkich. Jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia, jeśli coś Was trapi, niepokoi, jeśli chcecie się podzielić z Czytelnikami swoją opinią na dowolny temat, wystarczy napisać. Z pewnością odpowiemy!

Krzysztof Rozum

Jacek Wasilewski